HORECA Adviseur EINDHOVEN | FRED VAN ROOIJ

Mijn naam is Fred van Rooij en als horeca adviseur in regio Eindhoven ondersteun ik horecaondernemers bij vraagstukken rond overname, financiering, bedrijfsvoering en startersbegeleiding. Met ruim 40 jaar praktijkervaring in de horeca en een sterke focus op persoonlijk contact help ik ondernemers bij het maken van realistische en goed onderbouwde keuzes.


Mijn aanpak is sociaal, betrokken en betrouwbaar. Ik werk vanuit de praktijk van het horecabedrijf en kijk niet alleen naar kansen, maar ook naar haalbaarheid, risico’s en de dagelijkse operatie.

Even voorstellen

Mijn passie voor de horeca begon ruim 42 jaar geleden. Op 18-jarige leeftijd startte ik met een eigen disco op Camping de Kienehoef, het familiebedrijf van mijn ouders. Na deze eerste ondernemerservaring nam ik samen met mijn broer de camping over. Daar was ik verantwoordelijk voor het restaurant, de cafetaria en het zalencomplex met ruimte voor 350 gasten.


Later opende ik een lunchroom in de binnenstad van Eindhoven met 120 zitplaatsen binnen en 180 terrasplaatsen. Deze combinatie van conceptontwikkeling, operatie en groei heeft mij brede praktijkkennis gegeven van verschillende horecavormen.


Daarnaast heb ik meer dan tien jaar gewerkt als senior accountmanager bij een horecagroothandel. Ook heb ik een lange periode ervaring opgedaan binnen KHN. Deze combinatie van ondernemerschap, commercie en branchekennis vormt de basis van mijn huidige rol als adviseur bij het Horeca Adviesbureau.


Ik werk graag naast de ondernemer, met aandacht voor zowel de zakelijke kant als de dagelijkse praktijk. Mijn stijl is persoonlijk, duidelijk en gericht op haalbare stappen.

WAARMEE KAN IK HELPEN

Als horeca adviseur in regio Eindhoven ondersteun ik ondernemers onder meer bij:


• bemiddeling bij overnames

• aankoop van een horecabedrijf

• verkoop van een horecabedrijf

• financieringsvraagstukken

• horeca makelaardij

• startersbegeleiding

• bedrijfsvoering en optimalisatie

• strategische sparring


Of het nu gaat om een starter, een overname of een ondernemer die wil professionaliseren: het vertrekpunt is altijd de praktijk van het bedrijf.


Horeca makelaardij en overnamebegeleiding in Eindhoven

Bij het kopen of verkopen van een horecabedrijf komt meer kijken dan alleen de vraagprijs. Denk aan exploitatie, locatie, concept, personeelsstructuur en financieringsmogelijkheden. Juist daarom is het belangrijk om een bedrijf realistisch te beoordelen.


Binnen horeca makelaardij en overnamebegeleiding in regio Eindhoven kan ik ondersteunen bij:


• het kopen van een horecabedrijf

• het verkopen van een horecabedrijf

• bemiddeling tussen koper en verkoper

• beoordeling van kansen en risico’s

• voorbereiding van gesprekken

• begeleiding bij onderhandelingen

• inzicht in exploitatie en rendement


Dit zorgt voor meer overzicht en helpt om beter onderbouwde beslissingen te nemen.

Voor welke horecaondernemers?

Mijn begeleiding is geschikt voor verschillende ondernemers in regio Eindhoven, zoals:


• starters die een horecazaak willen beginnen

• ondernemers die een bedrijf willen overnemen

• horecaondernemers die willen professionaliseren

• ondernemers die hun horecabedrijf willen verkopen

• bedrijven die financiering zoeken

• ondernemers die willen sparren over groei of koers


Denk aan restaurants, cafés, lunchrooms, fastservice, cafetaria’s, zalencentra en andere horecaconcepten.

Praktische werkwijze

Een traject start meestal met een kennismaking en een verkenning van de vraag. Daarna bepalen we samen welke stappen nodig zijn.


Dat kan bestaan uit:


• een strategische sparringsessie

• begeleiding bij aankoop of verkoop

• ondersteuning bij financiering

• advies over bedrijfsvoering

• begeleiding in een langer traject


De insteek is altijd praktisch. Wat speelt er nu, waar zit de bottleneck en welke stap is logisch op dit moment.

Veelgestelde vragen

Wanneer is het verstandig om een horeca adviseur in Eindhoven in te schakelen?

Dat is vaak zinvol bij het starten, kopen, verkopen of verbeteren van een horecabedrijf. Ook wanneer je meer grip wilt op cijfers, financiering of strategie kan begeleiding helpen.

Kun je helpen bij horeca overnames in regio Eindhoven?

Ja, ik ondersteun bij bemiddeling, beoordeling van bedrijven, gesprekken en onderhandelingen. Daarbij kijk ik zowel naar de commerciële als operationele kant.

Begeleid je alleen starters?

Nee, juist ook bestaande horecaondernemers kunnen ondersteuning krijgen bij groei, verkoopvoorbereiding, financiering en bedrijfsoptimalisatie.

Contact opnemen

Wil je sparren over jouw horecabedrijf in regio Eindhoven, een overname, financiering of de volgende stap in jouw onderneming? Neem dan gerust contact op voor een eerste kennismaking.



Fred van Rooij
Horeca Adviseur regio Eindhoven

06-53508007
[email protected]