Waarom staan horecazaken te koop?

Wie op zoek gaat naar een horecazaak, ziet vaak dat er verrassend veel cafés, restaurants en lunchrooms te koop staan. Dat roept bij veel mensen direct een vraag op: als een zaak goed loopt, waarom staat hij dan te koop? In de praktijk zijn daar vaak heel normale redenen voor. Een horecazaak verkopen betekent niet automatisch dat het bedrijf slecht draait. Integendeel: veel overnames vinden juist plaats wanneer een onderneming stabiel draait en klaar is voor een volgende fase.

Waarom horecaondernemers hun zaak verkopen

Een horecazaak verkopen heeft vaak weinig te maken met slechte resultaten. In veel gevallen spelen persoonlijke of strategische redenen een rol.


Veel voorkomende situaties zijn:


• Pensionering of een volgende levensfase

Na jaren ondernemen kiezen sommige eigenaren ervoor hun bedrijf over te dragen.


• Nieuwe plannen of ambities

Ondernemers starten soms liever een nieuw concept of willen een andere richting op.


• Werkdruk en balans

De horeca vraagt vaak lange werkdagen en weekendwerk, wat op termijn zwaar kan worden.


• Verhuizing of verandering in privéleven

Bijvoorbeeld wanneer een ondernemer naar een andere regio verhuist.


• Samenwerkingsverbanden die veranderen

Bij vennoten kan een moment ontstaan waarop één van de partners uitstapt.


In deze situaties kan een verkoop een logische stap zijn, zonder dat er sprake is van problemen binnen het bedrijf.



Wanneer een horecazaak vaak te koop komt

Veel horecabedrijven wisselen na een aantal jaren van eigenaar.

Dat is in de sector vrij normaal.


Situaties waarin verkoop regelmatig voorkomt:


• Na ongeveer vijf tot tien jaar ondernemerschap

Ondernemers bouwen een concept op en verkopen daarna het bedrijf.


• Bij een verandering van concept of doelgroep

Een locatie kan interessant zijn voor een nieuw type horeca.


• Wanneer een pand een nieuwe invulling krijgt

Bijvoorbeeld bij herontwikkeling van een gebied.


• Wanneer een ondernemer meerdere zaken heeft

Soms wordt één vestiging verkocht om ruimte te maken voor een nieuw project.


Een overname kan in die gevallen juist kansen bieden voor een nieuwe ondernemer.

Betekent ‘te koop’ dat een zaak slecht loopt?

Een veelgehoorde gedachte is dat een horecazaak alleen te koop staat wanneer het bedrijf niet goed draait. In de praktijk klopt dat lang niet altijd.


Sterker nog: een onderneming die stabiel draait en een vaste gastenkring heeft, is vaak aantrekkelijker voor verkoop. Voor kopers geeft dat meer zekerheid over omzet, locatie en bedrijfsvoering.


Daarom komt het regelmatig voor dat goedlopende cafés, restaurants of lunchrooms van eigenaar wisselen.



Wat kopers meestal willen weten

Mensen die interesse hebben in een horecazaak stellen vaak vergelijkbare vragen. Niet zozeer over de reden van verkoop, maar vooral over de praktische kant van het bedrijf.


Veel voorkomende vragen zijn bijvoorbeeld:


• Hoe lang bestaat de zaak al?

• Hoe ziet de locatie en omgeving eruit?

• Hoeveel personeel is er in dienst?

• Wat zijn de belangrijkste kostenposten?

• Welke vergunningen en contracten horen bij het bedrijf?


Dit soort informatie helpt om een beter beeld te krijgen van het bedrijf en de mogelijkheden voor de toekomst.

Veelvoorkomende misverstanden

Rond horecaverkoop bestaan een aantal misverstanden die regelmatig terugkomen.


• Een zaak staat alleen te koop als het slecht gaat

In werkelijkheid spelen persoonlijke en strategische redenen vaak een grotere rol.


• Een overname betekent dat alles moet veranderen

Veel kopers bouwen juist voort op een bestaand concept.


• Alleen grote restaurants worden verkocht

Ook kleine cafés, lunchrooms en snackbars wisselen regelmatig van eigenaar.


De horeca is een dynamische sector waarin ondernemers regelmatig nieuwe stappen zetten.

Veelgestelde vragen

Is het normaal dat horecazaken worden verkocht?

Ja. In de horeca wisselen bedrijven regelmatig van eigenaar. Dat hoort bij de dynamiek van de sector.

Betekent een verkoop dat een zaak niet goed loopt?

Niet per se. Veel bedrijven worden verkocht omdat de ondernemer een nieuwe stap wil zetten.

Hoe vaak wisselt een horecazaak van eigenaar?

Dat verschilt per bedrijf, maar het is niet ongebruikelijk dat een horecazaak na enkele jaren een nieuwe eigenaar krijgt.

Kun je een bestaand horecaconcept voortzetten?

In sommige gevallen wel. Veel kopers kiezen ervoor een succesvol concept deels voort te zetten.

Conclusie

Dat een horecazaak te koop staat betekent lang niet altijd dat er iets mis is met het bedrijf. Vaak spelen persoonlijke keuzes, nieuwe plannen of veranderingen in de markt een rol. In een sector waar ondernemers regelmatig nieuwe stappen zetten, is het normaal dat bedrijven van eigenaar wisselen. Voor geïnteresseerde kopers kan dat juist kansen bieden om een bestaande onderneming voort te zetten of verder te ontwikkelen.


Wie interesse heeft in een overname doet er goed aan zich eerst goed te oriënteren op de mogelijkheden en aandachtspunten. In onze artikelen over horeca overnemen en het voorbereiden van financiering lees je meer over hoe dat proces in grote lijnen verloopt.